5  czerwca w Przedszkolu Nr 3 „Słoneczne”  w Pleszewie przedstawicielki Nadleśnictwa  Antonin - panie  Malwina Jędrasiewicz oraz Klaudyna Fikus przeprowadziły zajęcia z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Prelekcja obejmowała następujące tematy: las i jego bogactwo przyrodnicze, zwierzęta leśne, dary lasu, zasady zachowania się w lesie oraz praca leśnika.

Dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Szczególne wrażenie na dzieciach zrobiła gra na myśliwskiej trąbce, którą rozpoczęło się spotkanie.  Przedszkolaki poznały różnicę pomiędzy  jeleniem a sarną. Poznały także niektóre zwyczaje dzika, którego podobizna była wyeksponowana na wielkiej tablicy edukacyjnej, podobnie jak i innych przedstawicieli zwierząt leśnych. Poprzez samodzielne doświadczenie dzieci mogły rozróżnić dąb od sosny, zapoznać się z owocami tych drzew. Miały także możliwość rozwiązywania zagadek słuchowych i  rozpoznawania odgłosów zwierząt leśnych. Ta część zajęć cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Na zakończenie spotkania panie przedstawiły dzieciom zagadki, a zarówno maluchy, jak i starszaki bardzo szybko odgadywali ich treść.  Młodzi przyrodnicy bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając pytania i oglądając przygotowane dla nich „leśne eksponaty".

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe upominki od  Nadleśnictwa Antonin, a panie stażystki  wykonane przez dzieci krokuski i słoneczka. To niecodzienne „leśne spotkanie”  zorganizowała pani Małgosia, która składa serdeczne podziękowania panu Nadleśniczemu Adamowi Całce za przeprowadzone zajęcia oraz za przekazane dla dzieci upominki.

Spotkanie zakończyła przepiękna gra na trąbce oraz  pamiątkowe zdjęcia dzieci z wszystkich grup z paniami stażystkami.