Dzieci z grupy Słoneczniki i Bratki  wspólnie z panią Mirellą i Hanią wybrały się na wycieczkę do Zaurolandii jednego  z największych w Polsce parków dinozaurów i zwierząt morskich.

Wspólnie z panią przewodnik miały okazje poznać  i zobaczyć najróżniejsze gatunki tych olbrzymich gadów.   Odwiedziły również  muzeum gdzie  prezentowana jest wystawa skamieniałości z różnych epok geologicznych. Ekspozycja przybliżyła dzieciom  zwiedzającym zamierzchły świat zwierząt i roślin, królujących na Ziemi wiele milionów lat temu. Na wystawie oprócz okazów schowanych za szkłem można było wziąć do ręki, czy choćby dotknąć: skamieniałe pnie drzew trzeciorzędowych, kości ssaków epoki lodowcowej, tropy jurajskich dinozaurów, muszle amonitów.

Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach  manualnych.  Każdy uczestnik warsztatów otrzymał  białą koszulkę T-shirt oraz pisaki do malowania na tkaninach. Z dostępnych wzorników związanych z tematyką parku, dzieci samodzielnie nanosiły  szablony na koszulkę, tworząc swój własny niepowtarzalny wzór. Wykonany obrazek  jest trwały i nie zniknie podczas prania. Własnoręcznie wykonana koszulka jest wspaniałą pamiątką z wycieczki.

Na nasze sprawne i zwinne dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka – park linowy. Każdy przedszkolak miał okazję rozwinąć  swoją sprawność ruchową, pokonując kolejne kolorowe przeszkody. Napotkane na trasie ruchome mostki, kacze łapy, pajęczyny i tunele rozwinęły i pobudziły wyobraźnię dzieci.