Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji w Publicznym Przedszkolu „Słonecznym” w Pleszewie odbyła się już XIII edycja Ekologicznego Konkursu Plastycznego pt. „Pleszewskie Eko-Drzewo”. Wzięły w nim udział dzieci z Przedszkoli Publicznych i Niepublicznych z gminy Pleszew.

Celem samego konkursu było rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej ,kształtowanie poczucia harmonii ze środowiskiem i całą przyrodą. .Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 10 czerwca 2021 r. Prace oceniało jury w składzie: Pan  Przemysław Marciniak – dyrektor Domu Kultury w Pleszewie oraz  Pani Iwona Wieruszewska – pracownik Domu Kultury w Pleszewie. Komisja po długich rozważaniach wyłoniła zwycięzców.
W kategorii 3-4 lata:
 
I miejsce:
Agata Grobelna- Przedszkole Nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie
II miejsce:
Gabrysia Łuczak- Przedszkole w Lenartowicach od. Grodzisk
III miejsce:
Jagna Szwałek- Przedszkole w Marszewie od. zamiejscowy przy ZSP NR 1 w Pleszewie
   
W kategorii 5-6 lat:
I miejsce:
Blanka Promny- Przedszkole w Marszewie od. zamiejscowy przy ZSP NR 1 w Pleszewie
II miejsce:
Iga Nowaczyk- Przedszkole Nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie
III miejsce:
Tatiana Lewandowska- Niepubliczne Przedszkole w Sowinie Błotnej

Laureaci oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymają okolicznościowe dyplomy oraz nagrody. Dzieciom uczęszczającym do Przedszkola Słonecznego w Pleszewie nagrody zostały wręczone osobiście. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, pozostałym uczestnikom nagrody zostaną dostarczone do placówki.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact