W dniu 10 stycznia 2019r. nasze Przedszkole po raz kolejny włączyło się  w akcję XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbieraliśmy na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali.
Jak co roku w Przedszkolu przygotowaliśmy szereg atrakcji.

Mieliśmy przyjemność gościć ratowników medycznych, strażaków i policji, którzy realizowali projekt „Ratownicy medyczni Dzieciom”.

Dzieci w ramach zajęć uczyły się na przyniesionych pluszakach jak poprawnie wykonywać ćwiczenia takie jak: ułożenie w pozycji bocznej, sprawdzanie oddechu, uciskanie klatki piersiowej, bandażowanie, a także jak należy zachować się w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z osobą poszkodowaną . Ponadto dzieci odgrywały liczne scenki, które miały na celu utrwalenie zdobytej wiedzy.

Na zakończenie Mali Ratownicy musieli zmierzyć się z egzaminem. Pytania egzaminacyjne dotyczyły: numerów alarmowych, kogo należy powiadomić, kiedy dostrzeżemy zagrożenie, zachowania się w danej sytuacji, możliwych reakcji w określonym przypadku, pytań jakich należy używać w przypadku, kiedy chcemy sprawdzić przytomność u poszkodowanego. Bardzo dziękujemy za odwiedziny Naszych Przedszkolaków.

Dzięki zaangażowaniu Rodziców, dzieci oraz pracowników przedszkola zebraliśmy rekordową kwotę 1485,48zł. Serdecznie dziękujemy!