W tym roku w listopadzie we wszystkich grupach odbywają się zajęcia dla rodziców połączone z warsztatami plastycznymi.  Zajęcie w grupie Bratki o przygodach Jasia i Małgosi przygotowała pani Hania. Dzieci miały wiele zadań do wykonania – w labiryncie szukały drogi do domku, rozpoznawały, nazywały zwierzęta leśne i ich odgłosy, łączyły liście z owocami drzew leśnych, podawały przykłady czego nie należy robić w czasie burzy oraz jakie produkty są niezdrowe dla naszego organizmu. Wspólnie z rodzicami malowały kartonowe domki Jasia i Małgosi. Niejeden malarz  może pozazdrościć inwencji twórczej naszym dzieciom i ich rodzicom.

Zajęcia w grupie „Szafirki” o przygotowaniach zwierząt do zimy zorganizowała p.Magda. Dzieci z radością rozwiązywały zagadki, segregowały pokarmy do zwierzątek, liczyły, śpiewały, tańczyły, nazywały kolory, układały puzzle. Na zakończenie wspólnie z rodzicami wykonali oryginalne spiżarnie. Od dziś każdy „maluszek” już wie jakie zapasy na zimę robią leśne zwierzątka.

Dzieci z grupy „ Niezapominajki” wraz z Rodzicami wykonały „Mikołaja” , którego należało złożyć z elementów. Drugą pracą  była „choinka” wykonana techniką origami. Dzieci i Rodzice wycinały „dość” dużą ilość kółek, składali na połowę i próbowali układać na  kartkę w odpowiedni sposób.  Po złożeniu powstała nam piękna zielona choinka. Ozdobą choinki oczywiście są bombki. Naszymi bombeczkami były styropianowe kolorowe kuleczki, które dzieci naklejały na choinkę.

W grupie „Krokuski” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców dzieci połączone z  warsztatami  plastycznymi. Dzieci miały wiele zadań do wykonania- rozwiązywały zagadki na temat każdej z postaci ”Zaczarowanego zamku”, a także wykonywały zadania z gwiazdką . Po każdym wykonanym zadaniu mogły otworzyć okno zaczarowanego zamku, którego strzegł czarodziej Rumburak . Dzieci  wraz z rodzicami z ogromnym zapałem i zaangażowaniem przystąpiły do warsztatów plastycznych. Powstały przepiękne i kolorowe choinki, oklejone mchem, obsypane brokatem, udekorowane cekinami, koralikami oraz kolorowymi kuleczkami. Efekty warsztatów można podziwiać w holu przedszkola.