W  grupach „Niezapominajki”, „Tulipanki”, „Słoneczniki”, „Bratki” i „Maki” realizowany był Program Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”. Program skoncentrowany był na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym.

W ramach programu przedszkolaki obejrzały filmy edukacyjne m. in. „Jak prawidłowo dbać o zęby”, „Skąd się biorą zęby”, „Dlaczego należy chodzić do dentysty”, „Co należy jeść, by mieć zdrowe zęby”. Z ciekawością słuchały opowiadań bohaterów „Pastusiowej krainy”, które zwracały szczególna uwagę na dbanie o higienę jamy ustnej już od najmłodszych lat.

Podsumowaniem realizacji programu było wspólne obejrzenie teatrzyku pt. „Sposób na choroby”, rozwiązywanie zagadek o czystości oraz wspólne śpiewanie piosenek.