W 2007 roku rozpoczęliśmy współpracę z Organizacją Odzysku baterii REBA. Zachęcamy i motywujemy zarówno dzieci, jak i dorosłych do przynoszenia baterii. i gromadzenia ich w dostarczonych, przez Reba pojemniku, który jest  ustawione w korytarzyku przy wejściu do przedszkola.

W tym roku Przedszkole wzięło udział konkursie „Edukujemy-pomagamy”  wspierając Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce które ma pod opieką 1455 dzieci.

Nie po raz pierwszy wspomagamy dzieci. W 2010 roku 36 kg tj.36 uzyskanych  punktów przekazaliśmy na pomoc dla powodzian – dzieci w mieszkających w Laskach.

Celem edukacji ekologicznej jest nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, kształtowanie mądrego i umiejętnego współżycia człowieka z przyrodą, rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi.