W związku z realizacją programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" w Przedszkolu "Słonecznym" odbyła się uroczystość z okazji "Urodzin Marchewki".

W tym dniu dzieci z grup "Szafirki", "Stokrotki", " Tulipanki" i "Niezapominajki" wraz ze swoimi paniami Magdą, Beatą, Eweliną i Ewą  zebrały się w ustrojonej sali aby uczcić solenizantkę. Każde z dzieci przedstawiło swój strój przy piosence pt. "Na marchewki urodziny". Dzieci brały udział w wielu konkursach m.in. "Sadzenie marchewki", "Taniec z balonem" , "Marchewkowe puzzle" i inne. Były też tańce, zabawy, pokazywańce, chusta animacyjna, która przeniosła dzieci nad szumiące morze. Po tańcach i zabawach dzieci zaśpiewały 100 lat a Pani wniosła marchewkowy tort z płonącą świeczką.

Celem Dnia Marchewki było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki. Na koniec zabawy odbyła się degustacja soku z marchewki i poczęstunek marchewkowym tortem. Pomarańczowy

Dzień Urodzin Marchewki przyniósł dzieciom wielką radość, uśmiech i zabawy a o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich- marchewkowy!