9 lutego 2021 był Dniem Bezpiecznego Internetu w Publicznym Przedszkolu nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie. W obchodach święta  wzięły udział przedszkolaki z grup: „ Różyczki” ,  „Krokuski”, „” Szarotki”, Niezapominajki i „Tulipanki” .  Poprzez wspólną zabawę dzieci poznały pozytywne zastosowania Internetu, zasady korzystania z niego, a także czyhające tam zagrożenia. Dzięki włóczkowej sieci dzieci próbowały zrozumieć czym jest sam Internet, czyli właśnie tzw. Sieć.

Dzieci skorzystały projektu Necio.pl.  skierowanego do dzieci w wieku 4-6 lat, poświęconego bezpiecznemu korzystaniu z Internetu. Poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, dowiedziały się, czym jest Internet, jak komunikować się z innymi, używać poczty e-mail, wybierać bezpieczne strony www.

Przedszkolaki poznały  także Sieciaki (bohaterów serwisu Sieciaki.pl) – dzieciaki, które potrafią bezpiecznie i efektywnie korzystać z sieci oraz Sieciuchy – postacie budzące wstręt i lęk, uosabiające internetowe zagrożenia. Zajęcia zakończyły się wykonaniem prac plastycznych dotyczących tematu. Starszaki wykonały swojego własnego laptopa, a dzieci młodsze wykonały własnego robocika- Necia . Przedszkolaki już teraz dokładnie znają zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.