Zima to doskonała okazja do poznania przez dzieci ptasich zachowań i zimowych zwyczajów. Dzieci z grupy „Konwalie” najpierw wykonały wiele zadań związanych z ptakami: liczyły, śpiewały ,bawiły się. Zorganizowały  jadłodajnię  dla ptaków, w której  zawiesiły słoninkę   i kule z ptasimi smakołykami. Teraz mali przyrodnicy obserwują i poznają różnorodne ptaki.

Dzieci wiedzą, że śnieżna zima może zachwycać widokami, ale dla ptaków to bardzo trudny czas. Dla większości z nich to walka o przetrwanie. Zmarznięta ziemia, wcześnie zapadająca ciemność i niedostatek pożywienia sprawiają, że trzeba o nie zadbać. Trudno wyobrazić sobie bez nich świat. Pomagają one człowiekowi niszczyć szkodniki pól i lasów, a wiosną podziękują  pięknym śpiewem. Zajęcia zorganizowała dzieciom wychowawczyni grupy pani Dorota .