Kolejną , niezwykłą przygodę przeżyły dzieci z Klubu Mali Odkrywcy w Słonecznym.  Czekało na nich wiele niespodzianek: tęcza, tańczące rodzynki i nieznany  do tej pory dzieciom sposób dmuchania balonów. Klubowicze byli zafascynowani eksperymentami. Kolejny raz  byli odkrywcami mającymi wpływ na rezultaty swoich działań. Dzieci uwielbiają tego typu zabawy.

Eksperymentowanie wzbogaca ich umiejętności, kształtuje charakter, ujawnia zdolności i predyspozycje, a także rozwija inteligencję. Określa zdolność do organizowania swoich działań, kierowania nimi i obserwowania efektów. Dzięki temu dziecko w przyszłości staje się osobą samodzielną i niezależną. Zabawy badawcze zorganizowała założycielka i opiekunka Klubu Mali Odkrywcy pani  Dorota.