Dnia 23.04.2018r. Przedszkole nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie świętowało „Dzień Ziemi”.W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono na znak tego, że wszyscy chcą, aby nasza planeta była czysta, zielona i wesoła. Wydarzenie to organizowane było pod hasłem: „Zakończmy zanieczyszczenia plastikiem”.

Dzieci miały przyjemność wysłuchać wierszyków, które zaprezentowały dzieci z grupy „Maki” oraz  obejrzeć bajkę ekologiczną, która pokazała nam jak dbać o nasze środowisko. Przedszkolaki same spróbowały posegregować śmieci do odpowiednich pojemników. Starszaki jak i maluszki bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem.

Kolejnym punktem spotkania był „Marsz ulicami Pleszewa”- dzieci 5-6 letnie   wzięły udział w marszu rozdając mijającym przechodniom ulotki przypominające o „Dniu Ziemi” oraz odwiedziły Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie.