Już po raz kolejny przedszkole „Słoneczne” obchodziło „Tydzień Czyściocha”. Przez pięć dni, od 16 do 20 kwietnia dzieci w ciekawy sposób dowiadywały się, co znaczy prowadzić zdrowy tryb życia a przede wszystkim dbać o higienę jamy ustnej.
W poniedziałek przedszkolaki zapoznały się z preparatami służącymi do higieny jamy ustnej, poznały składnik pasty do zębów jakim jest fluor.

We wtorek dzieci zapoznały się z przyrządami znanymi z gabinetu dentystycznego i nauczyły się jak prawidłowo szczotkować ząbki. Celem tego zajęcia było też pokonanie bariery lęku przed wizytą u stomatologa.
„Aby zdrowe zęby mieć trzeba owoce i warzywa jeść”- to przysłowie było hasłem środy, kiedy to przedszkolaki wzbogacały swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, zachowania odpowiednich nawyków żywieniowych oraz zrozumienia znaczenia umiaru w jedzeniu słodyczy.

15 kwietnia, w czwartek, przedszkolaki wzięły udział w „Podróży do Zębolandii” podczas której uczyły się odpowiedzialności za siebie  i innych oraz zapoznały się z budową i funkcją zębów.

W piątek ,po wcześniejszych zmaganiach, wszystkie dzieci udowodniły, że o zdrowiu wiedzą wiele i potrafią dbać o zęby dlatego zostały przyjęte do Klubu Pięknego Uśmiechu. Przedszkolaki zostały pasowane wielką szczoteczką, przyrzekając: „będę szczotkował zęby codziennie, będę chodził do dentysty, będę jadł owoce  warzywa….” Na zakończenie otrzymały odznaki członków klubu.

Tydzień zdrowia, który już na stałe wpisał się w kalendarium przedszkola, to świetna okazja, by za pomocą zabawy zaszczepić w dzieciach zdrowe nawyki i uświadomić im w atrakcyjny sposób, że zdrowe odżywianie, sport i dbałość o higienę są dla nich bardzo ważne.