4.04.2018r. grupa „Krokuski” i  grupa „Żonkile” w ramach programu „Mamo, tato wolę wodę” rozmawiały na temat recyklingu. Dzieci dowiedziały się dlaczego recykling jest tak ważny dla każdego człowieka. Przypomniały sobie zasady segregowania odpadów do odpowiednich pojemników oraz poznały znak recyklingu umieszczany na niektórych produktach.

Pod kierunkiem swoich pań dzieci wykonały „Pojazd dla Zdrojka”,  którym mógłby pojechać na Święto Wody. Wykorzystały do tego celu zgromadzone butelki po wodzie oraz inne produkty przeznaczone do recyklingu.

Dzieci konstruowały swoje pojazdy wykorzystując dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Z wykonanych prac wychowawcy grup- pani Dorota  oraz Małgosia utworzyły wystawę.