Dzieci w Przedszkola nr3 „Słoneczne” , grupy: „Tulipanki”, Słoneczniki” oraz „Niezapominajki” brały udział w projekcie „Mamo,tato, wolę wodę!”.

Poznały głównego bohatera Zdrojka ora superbohaterów- Zosię i Krzysia. W tym dniu dzieci wybrały się na „wyprawę do lasu” wraz z leśniczym Luckiem. Utrwaliły sobie różne gatunki drzew oraz różne typy lasów.

Poznały zasadę sadzenia drzew oraz wypowiadały się na temat: „Jak powinniśmy się zachować w lesie?”. Podczas spotkania dzieci wykonały prace plastyczną pt. „Drzewo zmienia ubrania”. Podzielone na cztery grupy: wiosna, lato, jesień, zima ozdabiały drzewo odbijając swoje dłonie farbą odpowiednią do danej pory roku.

Na koniec „wędrówki po lesie”  dzieci piły oczywiście wodę po wcześniejszym wypowiedzeniu kilkakrotnie hasła: „Mamo, tato, wolę wodę!”.