W dniu 22 stycznia 2020 roku odbył się Dzień Otwarty w Przedszkolu „Słonecznym” w Pleszewie. Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z pracującymi paniami, wyposażeniem sal i placu zabaw, uczestniczyły w ciekawych zabawach integracyjnych, zajęciach plastycznych, muzycznych ,ruchowych, kulinarnych, językowych, logopedycznych.

W ramach Klubu Małych Odkrywców dzieci bawiły się w doświadczenia i eksperymenty.   Rodzice mieli możliwość rozmowy między sobą oraz z Dyrekcją i Paniami pracującymi w różnych grupach.    Dzień ten dostarczył dzieciom mnóstwo radości i pokazał, że nasze przedszkole, jest bardzo dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny (tablica interaktywna, projektor,  laptop, drukarka, kserokopiarka), nowe mebelki i zabawki. Jest to miejsce, gdzie można wspaniale spędzać czas.

Rodzice otrzymali artykuły, w których zawarte były ważne wskazówki, ułatwiające start przyszłemu przedszkolakowi. Otrzymali również foldery z ofertą edukacyjną naszej placówki.

Mamy nadzieję, że Dni Otwarte przyczyniły się do oswojenia z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić.