Ogromne zainteresowanie sztuką ludową i folklorem  wzbudziło wśród dzieci z Przedszkola „Słonecznego” udział w występach Zespołu Ludowego  „Swojacy” z Raszkowa. Zespół należący da najlepszych w Wielkopolsce wystąpił na scenie Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie z e spektaklem „Kolędy i pastorałki w formie tanecznej”.

Dzieci z grupy „Żonkile” były zafascynowane tańcami, wspólnym śpiewem  oraz pięknymi strojami  całego zespołu. W edukacji dziecka wszelkie oddziaływania inspirowane ludową kulturą artystyczną, takie jak: literatura, muzyka i taniec zajmują istotne miejsce, uwzględniają jednocześnie wielotorowe i wielozmysłowe kształcenie.

Taniec  jest jedną z podstawowych i ulubionych form aktywności dziecka w wieku przedszkolnym. Spotkanie ze sztuką ludową i folklorem zorganizowała dzieciom pani Dorota.