10 stycznia 2020r. nasze przedszkole kolejny raz przyłączyło się do zbiórki charytatywnej na rzecz chorych dzieci, w ramach 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Akcja rozpoczęła się już o godz. 7:00 rano, kiedy to na przedszkolnym korytarzu z puszkami w ręku pod czujnym okiem pani Oli  stanęli wolontariusze WOŚP  – przedszkolaki oraz  rodzice i nauczyciele, aby zachęcać do wzięcia udziału w wydarzeniu. Następnie puszka „powędrowała” do sal przedszkolnych, aby także dzieci miały możliwość przyłączenia się do akcji. W zamian za dar serca otrzymały w podziękowaniu naklejkę-czerwone serduszko.

Kolejnym etapem wydarzenia było spotkanie na „dużej sali”, podczas którego dzieci dowiedziały się wiele o Fundacji WOŚP i efektach jej działania. Najciekawszym momentem było jednak spotkanie  z instruktorką pierwszej pomocy – Panią Agnieszką Osuch oraz strażakami OSP – Mateuszem Michniackim i Krzysztofem Durskim.

Nasi goście w ciekawy sposób przypomnieli nam podstawowe zasady pierwszej pomocy, zapoznali nas ze sprzętem ratującym życie oraz przepytali ze znajomości numerów alarmowych ;) Zakończeniem akcji było zapalenie „światełka do nieba” w postaci zimnych ogni, oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Dzięki zaangażowaniu rodziców, dzieci oraz pracowników przedszkola zebraliśmy na rzecz Fundacji WOŚP 1467,20 złotych, 60 centów i 50 kopiejek. Dziękujemy!