W drugim tygodniu stycznia zajęcia w  grupie „Stokrotki” zostały poświęcone tematyce ptaków oraz konieczności dokarmiania ich w czasie zimy. Dzieci poznały  wróbla, sikorkę i gila czyli  ptaki, które zimują  w naszym kraju. Dowiedziały się, że pierwszy mróz i śnieg to sygnał, że czas wywiesić karmniki, bo dopiero wtedy zdobywanie pożywienia staje się utrudnione.

Na zajęciach plastycznych dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonały wesołe ptaszki i karmniki.

Zwieńczeniem  zajęć był teatrzyk „O wróbelku Elemelku, pustym brzuszku i rondelku” przygotowany przez panie z grupy „Stokrotki”. Na spektakl zaproszono także dzieci z grupy „Słoneczniki” i „Bratki”.

Po obejrzeniu przygód Elemelka maluchy i starszaki fantastycznie bawiły się z piosenką „Lata ptaszek po ulicy”.

Na zakończenie pani Hania z grupy „Bratki” zaprosiła wszystkich na plac przedszkolny gdzie dzieci mimo braku śniegu zawiesiły na gałązkach jedzenie dla ptaków. Były to kulki z suszonych zbóż, które przedszkolaki  otrzymały z Nadleśnictwa Taczanów.