Emocje to temat bardzo ważny ale trudny, gdy dotyczy  małych dzieci. Każdy z nas wie,   że o emocjach trzeba rozmawiać, dobrze jest nauczyć się ich rozpoznawania i radzenia sobie z nimi. Dlatego dla dzieci najlepszym sposobem na omówienie tematu jest forma zabawy. Właśnie takie zajęcia i kreatywne zabawy z rodzicami zorganizowała w Przedszkolu „Słonecznym” wychowawczyni grupy „Żonkile” pani Dorota. Zajęcia odbyły się  w godzinach popołudniowych, aby wszyscy rodzice mogli w nich uczestniczyć.

Czas wspaniałej zabawy , sprzyjał pogłębianiu kontaktu fizycznego i emocjonalnego z ukochanymi rodzicami, budował pozytywne relacje w grupie. Dzieci i rodzice wyrażali emocje ruchem, gestem, ciałem. Opowiadali o swoich emocjach identyfikując je z symbolami zakodowanymi na kartach. Dzieci pod kierunkiem nauczyciela przeprowadziły eksperyment „Wulkan złości”   i dokładnie zinterpretowały wyniki doświadczenia porównując z emocjami człowieka. Spotkanie pozwoliło dorosłym zrozumieć ,że dzieci w wieku przedszkolnym bez wątpienia potrzebują wsparcia ze strony nauczycieli i rodziców, aby rozwiązywać problemy, przeżywać ciężkie i smutne chwile, móc w pełni odczuwać radość, dumę i mieć pozytywną samoocenę.