Tego dnia już od samego rana w Przedszkolu nr 3 „Słoneczne” można było zauważyć „kwiatowe przedszkolaki” w opaskach na głowie z logo swojej grupy a były to: „Różyczki”, „Fiołki”, „Bratki”, „Słoneczniki”, „Stokrotki”, „Konwalie”, „Maki”, „Fiołki”, „Tulipanki”, „Niezapominajki”, „Szarotki”.

Ze względu na panującą pandemię ten dzień wyglądał inaczej niż co roku ponieważ nie mogliśmy się razem spotkać ale w  każdej Sali dzieci wraz z wychowawcami bawili się wspaniale. Słychać było okrzyk: „Hej maluchy, hej starszaki, swój dzień mają przedszkolaki”.

Dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach jak np.„Bieg z piłeczką na łyżce”; „Z kamienia na kamień”; „Znikający kamień”;„Tajemniczy stworek”itp., a które przeplatane były zabawami tanecznymi.

Była również opowieść ruchowa pt. „Zbliża się jesień”. Dzieci własnoręcznie wykonały przepiękne słoneczka dowolną technika.

Na placu zabaw czekała również na nich niespodzianka- „Olbrzymie bańki mydlane”.