Dzieci z naszego przedszkola, jak co roku wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata”.Choć tegoroczna Akcja niewątpliwie  różniłasię od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać!Tegoroczna akcja Sprzątania świata przebiegała  pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję.” Segreguję”.

Dzieci z przedszkola nr 3 Słoneczne wiedzą że  należy zachęcać do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe; do jego redukcji z życia codziennego tam, gdzie są możliwe inne, bardziej ekologiczne rozwiązania i do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych.

Przedszkolacy jako świadomi ekolodzy posprzątały swoje sale, segregowały śmieci, oraz pokolorowały ulotki informujące o akcji.