W tym tygodniu przywitaliśmy jesień, którą już widać wokół nas zwłaszcza na otaczających nas drzewach, ponieważ zaczynają mienić się kolorami swych liści. Drzewa widzimy codziennie z naszych okien, przechodzimy obok nich, nie zastanawiając się, jaką cenna rolę odgrywają w naszym życiu.

W związku z tym dzieci z grup: „Słoneczniki”, „Tulipanki” oraz „Fiołki” dowiedziały się na zajęciach, jak wygląda drzewo i z jakich części się składa. Poznały je również korzystając ze swoich zmysłów- mogły powąchać, dotknąć oraz przyjrzeć się liściom, gałązkom i owocom drzew.

Najstarsze dzieci wykonały doświadczenie z szyszką sosny, która „zamknęła się” po namoczeniu w wodzie, jak ta pod drzewem w lesie w czasie deszczu

.Dzięki temu doświadczeniu dzieci miały możliwość obserwować, jak szyszka dba o swe nasionka w warunkach pogodowych - gdy pada deszcz lub wieje wiatr i świeci słońce.