Dnia 06.06. 2019r. w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Pleszewie odbyła się Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. W Olimpiadzie uczestniczyły dzieci z przedszkoli powiatu pleszewskiego - łącznie dziewięć drużyn. Zawodnicy startowali w starannie dobranych konkurencjach zawierających ćwiczenia stymulujące równomierny rozwój dziecka. Przy ogromnym aplauzie rówieśników zawodnicy zmagali się w różnych dyscyplinach sportowych.  Poszczególne tory przeszkód wymagały nie lada wysiłku, ale zawodnicy świetnie sobie radzili  z każdym wyzwaniem.
„Olimpijczycy” byli mocno dopingowani przez  kibiców.

Nad całością czuwał pan Andrzej Madaliński, który niestrudzenie zagrzewał do sportowej walki. Wielkie emocje nie opuszczały zawodników, wychowawców i organizatorów.

Wszystkie przedszkolne reprezentacje biorące udział w zawodach „wygrały” rywalizację – każde z nich otrzymało medal olimpijski a drużyny dyplomy.

W Olimpiadzie Sportowej wzięły udział dzieci z grupy: „Maki”, „Szafirki” i „Stokrotki” wraz z paniami: Ulą, Romką i Dominiką.