W Pleszewskiej Dwójce 07 czerwca odbyły się warsztaty podsumowujące 3-letnie działania innowacyjne w grupie „Żonkile” z Przedszkola nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie pod hasłem: „Zdumiewające eksperymenty i zabawy balonami”. Dzieci aktywnie działają w Klubie „Mali odkrywcy” koordynowanym przez Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie.

Tym razem „Żonkile” zaprosiły do wspólnego eksperymentowania młodsze koleżanki i kolegów z grupy „Fiołki” . Próbowały rozbudzić w nich zainteresowanie światem wiedzy pełnym niecodziennych zjawisk i tajemnic  wymagających odkrycia. Maluchy wspaniale współpracowały ze starszakami i czerpały ogromną radość ze wspólnej zabawy, z doświadczania i eksperymentowania. Poznały sprzęt laboratoryjny , odkrywały tajemnicę kolorów i świetnie eksperymentowały z balonami. Śpiewające balony, winda powietrzna, balonowa rakieta, balonowy szaszłyk , balon w butelce to jedne z wielu zdumiewających eksperymentów.

Maluchy były zafascynowane tym co robiły i efektami swoich działań, a starszaki były dumne z tego, że mogły podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem .Celem zajęć było stymulowanie twórczej i aktywnej postawy oraz uświadamianie najmłodszym, jak ciekawa może być otaczająca rzeczywistość. Każde dziecko na zakończenie otrzymało „Certyfikat naukowca” i upominki.

Zajęcia prowadziły panie: Ewelina Kuczyńska – nauczyciel biologii z Pleszewskiej Dwójki,: Paulina Dziatkiewicz-Kuczkowska- nauczyciel  przedmiotów przyrodniczych z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kuczkowie oraz pani Dorota nauczyciel Przedszkola nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie.