3 czerwca w kinie „Hel” odbył się X Przegląd Zespołów Tanecznych „ Tańcz razem z nami”. Organizatorem tego przedsięwzięcia już po raz X pod patronatem Urzędu Miasta i Gminy oraz we współpracy z Domem Kultury było Publiczne Przedszkole nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie. Otwarcia przeglądu dokonali: pani dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie Anna Śledzianowska oraz dyrektor Domu Kultury w Pleszewie Przemysław Marciniak.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 6 grup tanecznych reprezentujących przedszkola miasta i gminy Pleszew:
- Grupa „Biedroneczki” z Publicznego Przedszkola nr 2  imienia Misia Uszatka
- Grupa „Gumisie” z Publicznego Przedszkola nr 1 „Bajka”
- Grupa „Różyczki” z Publicznego Przedszkola nr 3 „Słoneczne”
- Grupa „Szarotki” z  Publicznego Przedszkola nr 3 „Słoneczne”
- Grupa „Maki” z Publicznego Przedszkola nr 3 „Słoneczne”
- Grupa „Żonkile” z Publicznego Przedszkola nr 3 „Słoneczne”

Na scenie mali tancerze ubrani w przepiękne i  kolorowe stroje prezentowali różne gatunki tańca. Nie zabrakło tu akcentów hiszpańskich do utworu „Margarita” oraz akcentów typowo polskich do „Krakowiaczka” czy też tańca maluchów do utworu polskiego „Motylek”. Był także układ taneczny do utworu „Cocorico” oraz układ do utworu M. Jacksona „Smooth Criminal”.

Prezentacje zespołów tanecznych oceniało jury w składzie: Marzena Kłakulak- Kucała, Dorota Bielecka oraz Daria Jezierska- Ratajczak. Po obejrzeniu prezentacji jury udało się na obrady, a wszystkie dzieci znajdujące się na widowni zostały zaproszone do udziału w zabawie „A ram- sam- sam” przeprowadzonej przez panią Małgosię.  Dzięki temu czas oczekiwania szybko minął i w końcu nadeszła najbardziej oczekiwana przez wszystkich uczestników chwila-ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Ze względu na wyjątkowość imprezy- jubileuszowy, dziesiąty z kolei przegląd oraz ze względu na brawurowe wykonanie wszystkich układów tanecznych, jury postanowiło przyznać 6 równorzędnych wyróżnień. Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczali: przewodnicząca jury - pani Marzena Kłakulak- Kucała, dyrektor Przedszkola nr 3 „Słoneczne” Anna Śledzianowska, dyrektor Domu Kultury Przemysław Marciniak oraz pozostali członkowie jury.

Na zakończenie prowadzące imprezę: pani Małgosia  oraz Dorota podziękowały wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w niej i sprawili, że było to wyjątkowe wydarzenie oraz zaprosiły na XI PRZEGLĄD, który odbędzie się już za rok.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, którzy włożyli bardzo dużo pracy i serca w przygotowanie dzieci do wspaniałych występów na scenie.