Już po raz 11 dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaka. Jak na Olimpiadę przystało, na początku imprezy został zapalony znicz olimpijski, który towarzyszył małym sportowcom przez cały czas trwania zawodów.Zaśpiewaliśmy, też hymn przedszkola i złożyliśmy uroczyste przyrzeczenie zgodnie z zasadą „fair play”.

Przedszkolacy ubrani w kolory odpowiadające ich grupom zmagały się w konkurencjach sportowych. Dzieci biegały, skakały, zbijały kręgle, rzucały do celu, brały udział w slalomie, oddawały strzały do bramki, przechodziły przez tunel. Było wiele konkurencji sportowych.

Podczas olimpiady nie zabrakło też dopingu-każda grupa przygotowała hasło zagrzewające do walki :
Grupa „Stokrotki”- „Choć Stokrotki jeszcze małe, ale w sportach doskonałe!”
Grupa „Krokuski”- „My Krokuski się nie damy i Olimpiadę wygramy!”
Grupa „Szarotki”- „Dziś Szarotki wygrywają i wesołe miny mają!”
Grupa „Niezapominajki”- „Czy wygramy, czy przegramy zawsze dobry humor mamy!”
Grupa „Szafirki”- „Szafirki zapał mają Olimpiadę wygrają!”
Grupa „Żonkile”- „Z Żonkilami wygrywamy!”
Grupa „Maki”- „Maki to fajne dziewczyny i chłopaki, więc dziś zwyciężą Maki!”
Grupa „Bratki”- „Kiedy Bratki grają, zawsze wygrywają!”
Grupa „Tulipanki”- „Chociaż lat mało mamy, Olimpiadę tą wygramy!”
Grupa „Słoneczniki”- „Dziś przedszkolna Olimpiada, czeka nas świetna zabawa

W tym dniu nie było przegranych, wszystkie dzieci otrzymały złote medale, które sprawiły wiele radości. Po podsumowaniu zawodów i uroczystym zdmuchnięciu znicza, dzieci udały się do sal – zregenerować siły przy poczęstunku.

Cieszymy się, że ucząc dzieci zdrowej rywalizacji, promujemy także zdrowy styl spędzania wolnego czasu oraz dostarczamy im radości i satysfakcji z możliwości uczestnictwa w różnorodnych konkurencjach sportowych.

Na zakończenie składamy serdeczne podziękowania panu Tomaszowi Zawadzie za udostępnienie sprzętu sportowego. Imprezę zorganizowały panie: Magda i  Ewelina.