15 czerwca dzieci z grupy „Krokuski” wraz z wychowawczynią  panią Małgosią  wybrały się na wycieczkę do Józefowa. Na miejscu zostały przywitane przez Indiankę i zaproszeni do wykonania zdjęcia stylizowanego na liście gończym. Kolejnym punktem była wizyta u szeryfa, który wyjaśnił dzieciom zasady obowiązujące w wiosce.

Następnie dzieci przeszły w stronę ogniska, gdzie razem z wodzem indiańskim wykonały indiański taniec. Po tańcach przyszedł czas na pokonanie Indiańskiego Toru Przeszkód: Mostu Irokezów, Równoważni Szoszonów, Belki Apaczów oraz kanionu z przeszkodami. Nagrodą za wykonanie tych zadań był indiański tatuaż oraz nadanie dzieciom indiańskiego imienia. Największą atrakcją dla dzieci było spotkanie ze starym traperem i płukanie złota. Nagrodami  za zebranie złota były złote czekoladowe monety.

Dzieci miały okazję na zdobycie sprawności indiańskich: rzut Tomahawkiem, rzut kapeluszem na rogi bizona oraz rzut podkową. Za wykonanie tych trudnych zadań czekała dzieci kolejna nagroda- poczęstunek przy grillu traperskim. Na dzieci czekały kolejne atrakcje- plac zabaw z przeszkodami oraz zakupy pamiątek.

Zwieńczeniem pobytu w wiosce było pożegnanie z szeryfem oraz odebranie pamiątkowego zdjęcia grupy.