W środę 8 czerwca  dzieci z grupy „Krokuski” wybrały się wraz z wychowawczynią panią Małgosią  do  Biblioteki Publicznej na spotkanie z Zofią Stanecką, autorką książek dla dzieci.
Zofia Stanecka przekazała dzieciom wiele informacji o procesie powstawania książki i ludziach, którzy ją współtworzą - od momentu pojawienia się pomysłu w głowie pisarza aż po pojawienie się książki w księgarni czy też  w bibliotece.

Opowieść ilustrowała rysunkami, co bardzo podobało się dzieciom. Szczególną uwagę zwróciła na rolę wyobraźni, która bardzo pomaga w pisaniu książek.

Ponadto czytała fragmenty swoich książek, wcieliła się także w swoją bohaterkę Basię i jej tatę wykorzystując tekturowe kukiełki, czym  bardzo rozbawiła dzieci.  Przedszkolaki  teraz już dokładnie znają  kolejne etapy powstawania książki.