"Z księgi czarodziejskiej bajki wyskoczyły

i w postaci najróżniejsze się zmieniły".

14 listopada 2018 r. dzieci z grup „Bratki”, „Niezapominajki”  „ Różyczki”  „Szafirki”  oraz "Żonkile" uczestniczyły w zabawach z okazji Dnia Postaci z Bajek.

Podczas tego dnia dzieci podzielone na drużyny m.in.  układały  puzzle z postaciami z bajek, dobierały w pary te same obrazki, poszukiwały cieni przedmiotów występujących w bajkach. Dzieci wykazały się także znakomitą znajomością bajki pt. „Złotowłosa i trzy misie” , dzięki której utrwalały pojęcia matematyczne duży, mały, średni.

Pomagając Kopciuszkowi rozdzielały groch oraz fasolę. Jednym z elementów bajkowego dnia była także zabawa w zaczarowane jabłko .

Między konkurencjami dzieci brały udział w przeróżnych zabawach muzyczno-ruchowych przygotowanych przez panie Mirellę, Anetę, Hanię i Dominikę oraz Tamarę. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały „bajkowe medale”.