Dzieci z grupy „Żonkile” aktywnie uczestniczyły w kolejnych zajęciach w ramach Innowacji Pedagogicznej „Mali przyrodnicy Pleszewskiej Dwójki i Przedszkola Słonecznego” opracowanej przez panie: Ewelinę Kuczyńską i panią Dorotę. Tym razem zajęcia  z preorientacji zawodowej pod hasłem „Mały kosmetolog” były dla dzieci ogromnym wyzwaniem.

Wszystkich uczestników powitała Myszka Miki , która trzymała w ręce  akcesoria  do higieny jamy ustnej .Dzieci dowiedziały się jak dbać o urodę. Tabletowa zabawa „Zdrowie i uroda” pomogła w utrwaleniu zasad dbania o ręce, zęby i skórę.

Żonkile odkrywały dalsze tajniki mikroskopowania obserwując włos ludzki pod mikroskopem.

Wspólnie z paniami : Eweliną Kuczyńską i Agnieszką Wojtkowiak produkowały naturalne kosmetyki: kapsułki i sól do kąpieli oraz mydełka zapachowe i perfumy.

W tym dniu wieczorna kąpiel z wykorzystaniem samodzielnie przygotowanych dodatków była świetnym relaksem dla każdego „Małego kosmetologa”.