W dniu 9.11.2018r w Przedszkolu nr 3 „Słoneczne” odbyła się uroczystość kończąca tydzień pod hasłem „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”, w którym to wszystkie grupy realizowały zadania z projektu pod tym samym tytułem. Dzieci w galowych strojach z kotylionami, kokardami i chorągiewkami oraz pracowników przedszkola  powitała pani dyrektor Anna Śledzianowska.

Wszyscy obejrzeli występy grup „Stokrotki”, „Żonkile” i „Krokuski”. Przedszkolaki  śpiewały piosenki i recytowały wiersze o naszym pięknym kraju.

Grupa „Żonkile” zatańczyła taniec folklorystyczny „POLKA ŁĘCZYCKA”. Całość prowadzili rosnący nam młodzi prezenterzy: Julia, Helenka i Bartek.

Na zakończenie apelu o godzinie 11.11 wszystkie dzieci wraz z pracownikami przedszkola odśpiewały HYMN NARODOWY „MAZUREK DĄBROWSKIEGO”. Wzruszenie spowodowało, że łezka w niejednym oku się zakręciła patrząc jak nam rośnie nowe pokolenie Polaków, pamiętających o historii naszego kraju.

W następnej części dnia dzieci obejrzały film pt. „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”. Nad całością czuwały panie: Beata , Dorota , Małgosia  i Ola