8 listopada w związku z obchodami 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszym przedszkolu odbył się Pokaz Mody Patriotycznej. Przedszkolaki prezentowały swoje stroje na wybiegu przy dźwiękach muzyki Chopina i piosenki „Jestem Polką i Polakiem”.

Głównym celem pokazu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców dzieci w każdej grupie przedszkolnej wyglądały wspaniale!

Stroje nawiązywały do historii, kultury i barw narodowych Polski. Bardzo efektownie prezentowały się stroje ludowe-krakowskie i góralski. Nie zabrakło tez piłkarzy oraz kibiców sportowych. W pokazie wystąpili również harcerze. Pokaz Mody Patriotycznej zamykał żołnierz niosący flagę Polski oraz asystujące mu dziewczynki w strojach biało-czerwonych.

W atmosferze dobrej zabawy i wzajemnej życzliwości dzieci odebrały z rąk pani dyrektor dyplomy. Pokaz był jednym z elementów Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska Cała”, który przygotowały panie: Beata, Małgosia, Dorota i Ola.