22 listopada dzieci z  grup „Krokuski” i „Żonkile” z Przedszkola nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek LOTOS-duo oraz Fabryki Mydła Adpal- Dromedary.
Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy- od szklanej rurki do gotowego produktu- jaki możemy spotkać na sklepowych półkach.

Przechodząc przez kolejne działy fabryki dzieci poznawały tajniki oraz etapy powstawania bombek.
Jednym z etapów  zwiedzania była sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym  rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwał bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie.

Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie potrząsa się, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory poprzez zanurzenie w farbie.

Następnie wędrują do suszarni, a stamtąd do osoby, która zajmuje się przycinaniem i kapslowaniem. W dziale „dekoracja” przedszkolaki zobaczyły jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory, które nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu. Dowiedziały się, że trzeba mieć ogromne zdolności, by wykonywać tę pracę. Dzieci  miały także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe na kilku wystawach. Były to ręczne arcydzieła!

Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem.

Następnym etapem wycieczki było poznawanie procesu produkcyjnego mydła w Adpal - Dromedary.

Przedszkolaki zobaczyły w jaki sposób napełnia się pojemniki z płynnym mydłem, jak barwi się masę z której powstają mydełka, nadaje się im kształt, wreszcie, w jaki sposób się je pakuje. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń. Wycieczkę zorganizowały panie Dorota oraz Małgosia.