6 grudnia 2019 roku Przedszkole nr 3 „Słoneczne” odwiedził Mikołaj w towarzystwie Elfów. Dzieci w oczekiwaniu na Mikołaja obejrzały występ najmłodszych przedszkolaków z grupy „Stokrotki”. Maluchy zaprezentowały się w tańcach: śnieżynek, reniferów i małych Mikołajów.

Kiedy wszystkie przedszkolaki zaśpiewały „Święty Mikołaju przybądź do nas dziś …” w drzwiach ukazał się Mikołaj z wielkimi prezentami. Mikołaj przeprowadził szybki quiz „Co wiem o św. Mikołaju”, a następnie w podziękowaniu za wspaniałe odpowiedzi zaprosił dzieci do wspólnej zabawy.

Na zakończenie rozdał dzieciom prezenty – zabawki do przedszkolnych sal i zaprosił do wspólnego zdjęcia.

Tego dnia na dzieci czekała dodatkowa niespodzianka, Elfy pod nieobecność dzieci w salach zostawiły dodatkowe prezenty, tym razem były to prezenty niespodzianki dla każdego dziecka. Niespodzianka naprawdę się udała dzieci były bardzo zaskoczone i zachwycone.

Dodatkowo Mikołaj zostawił dzieciom skrzynkę pocztową, do której będą mogły wrzucać listy w których „napiszą” w postaci rysunków o swoich wymarzonych prezentach.

W rolę elfów wcieliły się panie: Mariola, Agnieszka i Marzena.