Przedszkole nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie już po raz drugi włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Placówka podjęła szereg działań związanych z przedświątecznym wolontariatem.

Pani Ewa była inicjatorem i organizatorem  koncertu charytatywnego dla Damiana, w którym wzięła udział cała społeczność  przedszkolna.

Odbywały się świąteczne warsztaty z rodzicami i z dziećmi, podczas których wykonywane były ozdoby świąteczne oraz pierniki.

Ponadto w każdej z 10 naszych grup nauczycielki  zorganizowały  wigilie grupowe - świąteczne spotkania z rodzicami.

Uwieńczeniem   akcji był występ dzieci w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie dniu 18.12.2019 r. Dzieci z grupy Żonkile” zaprezentowały bajkę „Kopciuszek”, podczas wykonania której wykazały się ogromnym kunsztem aktorskim oraz zaprezentowały barwne stroje przygotowane przez rodziców. Dzieci wykonały także taniec dworski „Menuet”. Na zakończenie spotkania z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej przedszkolaki przekazały mieszkańcom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, które wykonywały w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Idą święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj” . Nie obyło się także bez pamiątkowego zdjęcia z pensjonariuszami. Spotkanie   świąteczne w DPS przygotowały panie : Dorota oraz Małgosia.

Wykonując  wszystkie wspomniane wyżej  działania, nasi wychowankowie wykazali się ogromną  empatią na potrzeby innych i po raz kolejny ofiarowali siebie komuś, kto znajduje się w trudnej sytuacji.