Przedszkolaki z grupy „Maki” i „Bratki” pojechały do wycieczkę do Koźmina w poszukiwaniu przygód. Bardzo szybko trafiły do  „Muzeum świec i mydła”. Było to niezapomniane przeżycie.

Tu dzieci powiedziały się skąd się bierze mydło, zobaczyły jak powstają świece.

Dzieci wzięły udział w warsztatach gdzie poznały techniki produkcji mydła i każdy mógł samodzielnie zaprojektować i wykonać swoje własne dzieło. Wszystkie dzieci  zabrały ze sobą swoje mydełko, które zostało pięknie zapakowane.

Jednak to nie koniec przygód. Będąc w Koźminie w miesiącu grudniu nie sposób nie odwiedzić Fabryki bombek. Wspólnie za paniami Ulą i Hanią przedszkolaki miały okazję poznać etapy powstawania  bombek.

Pierwszy etap to wydmuchiwanie szklanych baniek ze szklanych rur zakupionych w hucie. Drugi etap - srebrzenie szklanych baniek od wewnątrz, co pozwala na naturalny wygląd farby po jej nałożeniu. Trzeci etap - wybłyszczanie wysrebrzonych kulek, następnie malowanie na jeden kolor i zdobienie.

I w tym etapie dzieci brały aktywny udział - samodzielnie ozdabiały bombki wg własnych pomysłów- malowały wzory i posypywały brokatem.

Pełni wrażeń i upominków wróciły do przedszkola.

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact