Przedszkolaki z grupy „Różyczki” wspólnie z panią Anetą postanowiły podtrzymać bożonarodzeniową tradycję i z niewielką pomocą pań upiekły przepyszne pierniki. Przed przystąpieniem do wypieków dzieci oczywiście zadbały o higienę i dokładnie umyły rączki. Jak na prawdziwych cukierników przystało przedszkolaki najpierw  wałkowały ciasto, a następnie wykrawały wybrane przez siebie wzory pierniczków.

O upieczenie pierników zadbały  nasze przedszkolne panie kucharki - za co serdecznie dziękujemy. Każdy pierniczek został ozdobiony, spakowany i zaniesiony do domów. Mamy nadzieję, że wszystkim bardzo smakowały.

W grupie Fiołki odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem: ,,W piekarni Mikołaja -świąteczne pierniczki.” Dzieci poznały tradycje świąteczne związane z wypiekiem pierniczków. Wraz z najbliższymi, którzy aktywnie uczestniczyli w warsztatach dzieci poznały sposób przygotowania pierników,  poznały składniki, które są potrzebne do powstania ciasta piernikowego.

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i radością wzięły  udział w warsztatach przygotowanych i przeprowadzonych przez panią Olę. Z wielkim zapałem dzieci wałkowały ciasto, wycinały ciekawe kształty i lukrowały pierniki pod okiem mam i babci. Zapach pierniczków unosił się w całym przedszkolu.