Jesień swoimi pięknymi kolorami zainteresowała „Małych odkrywców” z grupy „Żonkile”. Podczas eksperymentów w Pleszewskiej Dwójce dzieci wykorzystując sprzęt laboratoryjny , mieszając barwy tworzyły całą gamę złotej jesieni. Z ogromnym zainteresowaniem oglądały przez lupę ściółkę leśną , a pod mikroskopem dary jesieni.

Wspólnie z asystentami oraz  absolwentami naszego przedszkola Piotrem i Igorem wykonały kolejne eksperymenty, dzięki którym dowiedziały się ,dlaczego pada deszcz. Obserwowały też zwyczaje mrówek egzotycznych. „Żonkile” świetnie radziły sobie z każdym wyzwaniem.

Badaniu, obserwacji, odkrywaniu właściwości rzeczy i zjawisk towarzyszyło napięcie, które dostarczało dzieciom różnorodnych przeżyć; zadowolenia, satysfakcji , radości z tego, że coś poznały , odkryły, doszły do jakiegoś wniosku Poprzez eksperymentowanie dzieci rozwijały swoje talenty, możliwości zwiększając tym samym poczucie własnej wartości i pewności siebie.

Zajęcia innowacyjne zorganizowały  panie: Ewelina Kuczyńska – nauczyciel biologii oraz pani Dorota wychowawca grupy „Żonkile”.