W czwartek 24 października dzieci z grup: „Różyczki” i „Maki” wraz z paniami  wybrały się do Urzędu Pocztowego w Pleszewie.  Podczas wycieczki  dzieci zobaczyły, jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka.  Zwiedziły różne pomieszczenia, zapoznały się z ich funkcjami. Każde dziecko mogło przybić pieczątkę z datą, jaką przybija się na każdym liście i każdej kartce. Poznały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe, znaczki.

Dzięki uprzejmości pana Naczelnika, każdy przedszkolak mógł założyć czapkę listonosza oraz torbę i zamienić się w małego listonosza.  Dzieci dowiedziały się,  jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca wszystkich pracowników poczty.  Wizyta ta poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się, w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy.

Dziękujemy panu Naczelnikowi za miłe przyjęcie.