W minionym tygodniu dzieci z grupy „Żonkile” wcielały się w role będąc widzami w kinie, aktorami w teatrze oraz muzykami. Utrwalały wiedzę o zawodach ludzi związanych z pracą w teatrze, doskonaliły umiejętności społeczne poprzez zabawy teatralne i dramowe.

Za pomocą muzyki i tańca wyrażały swoje emocje i doskonaliły umiejętności interpersonalne. Zabawa w teatr jest czymś bardzo naturalnym, zapewnia dziecku prawidłowy  rozwój. Zabawa w role służy zaspokajaniu wewnętrznej potrzeby przyjmowania przez dziecko roli dorosłego i jest świetnym sposobem na spędzanie długich , jesiennych wieczorów. Często zabawa w teatr jest większym sukcesem niż występ przed publicznością.

Kreatywne zabawy zachęcające do własnej twórczości zorganizowała dzieciom z grupy „Żonkile” wychowawczyni pani Dorota.