W ramach tygodnia „Jesień daje nam warzywa” dzieci z grup „Tulipanki”, „Niezapominajki”,  „Szarotki”, "Stokrotki" i "Słoneczniki" oglądały teatrzyk w oparciu o wiersz Jana Brzechwy  pt. „Na straganie”.

Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z wyglądem i nazwami warzyw oraz promowanie zdrowego stylu życia jak również rozbudzanie  w dzieciach chęci do zdobywania wiadomości o prawidłowym odżywianiu.

Przedstawienie to dostarczyło przedszkolakom dużo radości i było doskonałą okazją, aby zapoznać się z nazwami i wyglądem wielu warzyw. Teatrzyk ten to także pierwszy krok, aby wprowadzić maluchy w świat teatru. Na zakończenie dzieci bawiły się przy piosenkach o warzywach.

Spotkanie zorganizowały panie: Romka, Ewa, Dominika, Tamara, Mariola i Agnieszka.