Dzieci z grup Bratki, Maki, Różyczki i Niezapominajki wybrały się na wycieczkę do Gołuchowa,  aby zaobserwować  zmiany zachodzące w przyrodzie.

Swoją wycieczkę zaczęliśmy  od zwiedzenia zagrody żubrów, koników polskich i danieli.  Spacerując alejkami największego w Wielkopolsce parku oglądaliśmy budki lęgowe, paśniki i inne urządzenia służące do ochrony ptaków, nietoperzy i mrówek.

Przy promykach pięknego słonecznego jesiennego dnia przeszliśmy  przez park aby zwiedzić dawną rezydencje Jana Działyńskiego i jego żony Izabelli z Czartoryskich gdzie podziwialiśmy   wspaniałe zbiory dzieł sztuki. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest muzeum oraz w jakim celu chroni się zabytki i gromadzi eksponaty muzealne. W bogato urządzonych wnętrzach pałacu mogliśmy zobaczyć m. in. wazy greckie, które mają ponad 2500 lat, wspaniałe gobeliny, portrety, rzeźby, rzadkie okazy mebli.

Z całą pewnością słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała podziwianiu jesiennego krajobrazu w Gołuchowie. Podczas wyjazdu panowała doskonała atmosfera, a uśmiech z twarzy dzieci nie znikał.

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact