Odzyskanie niepodległości to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii Polski. Dlatego też, już od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu oraz szacunku do swojego kraju i symboli narodowych.

Z tej tez okazji 8 listopada 2019r. obchodziliśmy w przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości.

Dzieci z grup „Bratki”- Wojtek Smoczyk, „Różyczki” – Iga Korona i Maciej Walendowski oraz „Szarotki”- Hania Wajchert i Szymon Chwaliszewski  recytując wiersze o tematyce patriotycznej przypomniały pozostałym przedszkolakom o polskich symbolach narodowych.

Dzieci obejrzały również prezentację pt. „Polskie symbole narodowe”  przygotowaną przez „Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie.  ”, a także wskazywały wybrane miejscowości na mapie Polski.

5-latki  z grupy „Bratki”-  Olek Karpiński, Bartek Łapacz, Nicola Arendz i Maja Lewandowska zaprezentowałay „Taniec z flagą”.

Odbył się także „Quiz wiedzy o Polsce”. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie o godz. 11.11 „Mazurka Dąbrowskiego”. Uroczystość przygotowały panie Hania, Tamara, Dominika i Aneta.