7 listopada w grupie „Fiołki” odbyły się „Kropelkowe zajęcia”. Dzieci rytmicznie wypowiadały słowa wierszyka „ Pada deszcz, pada deszcz na dworze”, następnie na umówiony znak zbierały odpowiednią ilość  kropelek wystukaną na bębenku. Dzieci liczyły zebrane kropelki i segregowały według wielkości  układając je w odpowiednich pętlach.

Nie obyło się też bez wierszyka „Parasole dwa” wprowadzającego do wykonania zadań indywidualnych. Każde dziecko otrzymało kopertę z dwoma parasolami oraz z kropelkami. Układały odpowiednią ilość kropelek nad parasolami- małym i dużym z różną liczbą kropek. „Fiołki” poradziły sobie  z tym zadaniem doskonale.

Na zakończenie zajęć zatańczyły do piosenki „Deszczowa cha, cha”. Zajęcia przeprowadziła pani  Małgosia .