5 listopada 2019 roku dzieci z grupy „Maki” wraz z panią Ulą udały się do Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie. Swoją wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzenia  ogrodu sensorycznego. Tam pani Ewa pokazała dzieciom rosnące rośliny: wrzosy, trawy, krzewy; ścieżkę sensoryczną, blaty do pielęgnacji roślin, blaty dotykowe do ćwiczeń manualnych, kaskadę z oczkiem wodnym, miejsce do spotkań towarzyskich z grillem, altanką i huśtawką.

Dużo radości przedszkolakom sprawiły znajdujące się  w zagrodach  króliki i kury. Następnie udaliśmy się do sali, gdzie dzieci zobaczyły, jak wykonuje się stroiki z kwiatów.

Pod okiem pani florystyki mieszkańcy tworzyli swoje kwiatowe dzieła. My również mieliśmy niepowtarzalną okazję wykonania własnej kompozycji florystycznej, którą zabraliśmy do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie, która nas zaprosiła za możliwość uczestniczenia w warsztatach oraz poświęcony nam czas.