W grupie FIOŁKI  realizowany jest projekt edukacyjny „Bohater tygodnia”. Autorką pomysłu jest Carmen IbanezSandin. Według niej każdemu dziecku z grupy należy poświęcić szczególną uwagę przez pełny tydzień, aby w ten sposób poczuło się w centrum uwagi. W ciągu tego tygodnia nasz bohater będzie najważniejszą osobistością w grupie, a za pośrednictwem zdjęć i osobistych przedmiotów (zabawek, książek…) każdego dnia opowie coś o sobie. Koordynatorem projektu jest pani Ola.

Ogólny cel:
- Budowanie dobrej samooceny dzieci przez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach i mocnych stronach
-Podkreślanie ich wyjątkowości i niepowtarzalności – dziecko powinno zwrócić szczególną uwagę na wszystkich swoich kolegów i koleżanki oraz dostrzec różnorodność grupy.

Poszczególne cele
- Indywidualne traktowanie każdego dziecka: dzieci wyjaśniają swoje zwyczaje, swoją osobowość, styl życia, strukturę rodzinną, kulturę… i poznają swoich kolegów i koleżanki. Tym samym uczą się dostrzegać życie z perspektywy innych, co wzbogaca ich osobowość.
- Wzmacniane pozytywnej samooceny: pokazując wszystkim dzieciom z grupy, że są ważne, wysłuchamy z uwagą tego co je interesuje, poświęćmy im szczególną przestrzeń i czas, dzięki temu będą w centrum uwagi grupy.
- Sprzyjanie relacji dom-przedszkole: stworzenie rodzinom okazji do tego, aby bezpośrednio włączyły się w życie przedszkola, na czas trwania tygodnia bohatera zaplanujemy wizytę jednego lub kilku członków rodziny dziecka na zajęciach.
-Tworzenie postaw prospołecznych – ćwiczenie uczy że należy:
> Szanować ludzi i ich różnice, zwyczaje społeczne
> Dzielić się swoimi rzeczami i okazywać innym uczucia
> Być cierpliwym i zdobyć się na czekanie (kolejność wypowiedzi, wszyscy nie mogą być bohaterami w tym samym czasie)
- Sprzyjanie komunikacji ustnej: w ciągu tygodnia dochodzi do różnych rozmów, w trakcie których dziecko- bohater udziela wyjaśnień a jego koledzy i koleżanki zadają pytania.
-Motywowanie i zainteresowanie: poruszamy wątki tematyczne związane z autentycznym światem przeżyć wewnętrznych dzieci, obierając sobie za punkt wyjścia ich rzeczywistość i osobiste doświadczenia. Personalizacja jaka towarzyszy temu ćwiczeniu, sprawia że dzieci są wysoce zmotywowane , ponieważ wszystkie z niecierpliwością oczekują nadejścia tygodnia, w którym one będą bohaterami. W minionym tygodniu

Bohaterami Tygodnia byli : Iga ,Oliwia, Martynka i Mikołaj