29 listopada 2019 r. w piątkowe popołudnie do Przedszkola nr 3 „Słoneczne”, do grupy „Stokrotki” przybyli Rodzice, aby ze swoimi pociechami wykonać świąteczne ozdoby.

Wspólnie z Rodzicami dzieci ozdobiły styropianowe bombki, a także wykonały eko-gwiazdki wycięte z płyt CD. Każde dziecko z pomocą  rodzica posypało posmarowaną klejem gwiazdkę brokatem wymieszanym z solą.

Wszystkie bożonarodzeniowe ozdoby  wzbogaciły wystrój  przedszkolnej sali. Na koniec warsztatów mali przedszkolacy ozdobili ostatnią ozdobę, a była nią główka bałwana, którą zabrali ze sobą, aby zawiesić na choinkach w swoich rodzinnych domach.

Spotkanie to miało na celu kultywowanie tradycji ręcznego wykonywania ozdób świątecznych oraz wzmacnianie więzi rodzinnej.