Dzieci z grupy „Maki” uczestniczyły w warsztatach ceramicznych, które odbyły się w Domu Opieki Społecznej w Pleszewie. Pan Grzegorz- artysta ceramik wprowadził dzieci w niezwykły świat ceramiki. Opowiedział o właściwościach gliny, pokazał pracę z gliną na kole garncarskim oraz wiele wyrobów- kafle, figurki, wazony, itp.

Po omówieniu etapów powstawania gotowego produktu ceramicznego zaprosił wszystkich do wspólnego formowania różnych figurek, zwierzątek i innych wytworów z gliny.

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę działania dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom ogromną frajdę!