W ramach projektu  ,,Zdrowo jem, więcej wiem” - wykonano zadanie:  Każde dziecko chce zostać Siłaczkiem.  Sport to zdrowie! Bardzo istotne jest by pokazać dzieciom jak ważna jest aktywność fizyczna i jaki wpływ ma ruch i ćwiczenia na ogólny rozwój, sylwetkę i zdrowie człowieka. Regularne uprawianie sportu kształtuje gibkość i skoczność, i ogólną wytrzymałość, a także przyczynia się do utrzymania właściwej pozycji ciała. Dzięki ćwiczeniom dzieci nauczą się jak działa ich własne ciało oraz przećwiczą umiejętności pracy w grupie.

Zadanie polegało na przeprowadzeniu zajęć i przekazaniu dzieciom wiedzy na temat znaczenia sportu. Zdobyta wiedza ma przyczynić się do uświadomienia dzieciom, jak ważna jest aktywność fizyczna do utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia.

Zadania przygotowały i przeprowadziły panie Dorota i Ola w grupach Żonkile i Fiołki.